Reklama
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE
PEDAGOGÓW I PSYCHOLOGÓW SZKOLNYCH,
DORADCÓW ZAWODOWYCH
 
Zapraszam na spotkanie pedagogów i psychologów szkolnych oraz doradców zawodowych w dniu:
24.09.2015r. od godz. 11.00-13.00
w Poradni  Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku,
ul. Kolejowa 7, 84-100 Puck.

Więcej…

W związku z chęcią dostosowania oferty Poradni do potrzeb szkół i przedszkoli w powiecie puckim na rok szkolny 2015/2016 zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety.

Pobierz ankietę

Ankieta ma na celu badanie potrzeb placówek i jej wypełnienie nie jest jednoznaczne ze zgłoszeniem do realizacji danego wsparcia.

Jednym z problemów, z którymi borykają się rodzice dzieci pięcioletnich jest pytanie ?Czy moje dziecko jest gotowe, aby pójść do pierwszej klasy?". Wielu z tych rodziców oraz nauczycieli prowadzących ich pociechy widzą ich mocne i słabe strony. Potwierdzenia swoich przypuszczeń szukają w diagnozie gotowości szkolnej przeprowadzanej w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych.

Poniżej przedstawiony opis dotyczy jedynie tych dzieci, które otrzymały wskazanie do odroczenia obowiązku szkolnego i ma na celu zwrócenie uwagi na przyczyny braku gotowości szkolnej. 

Pobierz pełną analizę

Dotyczy: narada koordynacyjna, poświęcona funkcjonowaniu systemu bezpieczeństwa Powiatu w okresie sezonu letniego 2015r.


Informuję, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna udziela pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży w sytuacjach kryzysowych, w ramach pracy poradni tj. od 8.00-15.00. Udzielenie pomocy odbywa się na wniosek rodzica, opiekuna prawnego bądź pełnoletniego ucznia na terenie poradni. Zgłoszenie osoby rejestrujemy telefonicznie, w trakcie rozmowy zostanie wyznaczony termin spotkania z psychologiem na terenie poradni.


Aktualny nr telefonu: 58 673 25 69 (sekretariat), 510 929 466 (dyrektor poradni).
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z poważaniem
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Pucku
Jolanta Kamińska
ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE
PEDAGOGÓW I PSYCHOLOGÓW SZKOLNYCH,
DORADCÓW ZAWODOWYCH

Zapraszam na spotkanie pedagogów i psychologów szkolnych oraz doradców zawodowych w dniu:

19.03.2015r. od godz. 11.00-13.00
w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku,
ul. Kolejowa 7, 84-100 Puck.

Harmonogram spotkania:

  • Spotkanie z Marzeną Kozłowską - konsultantem ds. pedagogiki w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku ? Wspomaganie pracy szkół ? nowe zadanie poradni, ośrodków doskonalenia oraz bibliotek.
  • Sprawy bieżące , wymiana doświadczeń w pracy pedagogów, psychologów szkolnych, omówienie zgłaszanych problemów edukacyjno-wychowawczych.
Dyrektor
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku
Jolanta Kamińska

logoZ inspiracji trzech największych uczelni Pomorza ? Akademii Pomorskiej w Słupsku, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej ? rok 2015 został przez Sejmik Województwa Pomorskiego ogłoszony Rokiem Matematyki na Pomorzu. Przez cały bieżący rok zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń, które mają na celu popularyzowanie matematyki oraz zwalczanie negatywnych stereotypów związanych z tą dziedziną nauki.

21 stycznia 2015r. w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku dr hab. prof. nadzw. Roman Drozd , Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk, prof.zw.PG, Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Bernard Lamek zainaugurowali Rok Matematyki na Pomorzu. Informacje na temat Roku Matematyki na Pomorzu są dostępne na stronie www.rokmatematyki.pomorskie.eu.

W związku z tym wydarzeniem zapraszamy wszystkich nauczycieli matematyki ze szkół powiatu puckiego na spotkanie z koordynatorem Regionalnego Centrum Nauczania Kreatywnego oraz nauczycielem ?konsultantem w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku z Panią Urszulą Kornas ?Krzyżykowską .

Na spotkaniu zaprezentowane zostaną działania zaplanowane w ramach Roku Matematyki na Pomorzu.

Spotkanie odbędzie się dnia 25 lutego 2015r. o godz. 14.30 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Pucku, ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 14, 84-100 Puck. 

Serdecznie zapraszamy

Przedstawiciel Pomorskiej Akademii Liderów Edukacji 2020,
Koordynator
Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego w Pucku
Jolanta Kamińska
oraz Dyrektor I LO w Pucku
Piotr Czaja

5Od 1 września 2014r. do 14.11.2014r. na terenie Poradni Psychologiczno ? Pedagogicznej w Pucku realizowany był projekt ?Zabawa rozwija". Projekt otrzymał wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Autorami i realizatorami projektu ?Zabawa rozwija" było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ?Przełamując nie tylko fale" , z którym współpracuje PPP w Pucku.

Więcej…

Więcej artykułów…