Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Elementy bajkoterapii w doradztwie zawodowym i nie tylko

Był sobie diament

Opowiadanie terapeutyczne o uczuciach- tak ważnym elemencie życia w dzisiejszych czasach. Przeczytaj i odpowiedz na pytania.

Koordynator ds. doradztwa edukacyjno – zawodowego Justyna Thiel

 

      Pewnego razu w pracowni jubilera mieszkał sobie diament. Kiedy leżał wśród innych pięknych kamieni lubił się im przyglądać. Z zachwytem patrzył na mieniące się soczystą czerwienią południowego wina rubiny, pełne głębokiego błękitu szafiry, tak bardzo chciał błyszczeć tak jak one, mienić się kolorowym wyraźnym światłem. Chciał być taki jak one, mienić się ich kolorami!

Więcej...

 

 

Globus

Przeczytaj poniższy tekst i odpowiedz na pytania.

Ewa Koziatek.

      W pewnej klasie stał Globus. Szczycił się tym, że pomagał ludziom w zdobywaniu wiedzy. Uważał, że bez jego pomocy nie dowiedzieliby się wielu cudownych rzeczy o świecie. Był również dumny ze swojego wyglądu. Był okazały, kolorowy, miał srebrny, grawerowany stojak. Osobom, które wchodziły do klasy od razu rzucał się w oczy. Czuł się panem miejsca.

 

Więcej...

 

Bajka o nadziei


      W pięknej dolinie, u stóp cudownych, zalanych słońcem gór była tętniąca śpiewem i radością wioska. Dolina odgrodzona była od świata z jednej strony pasmem pięknych gór, z drugiej strony wąską, ale bardzo rwącą rzeką. Ludzie, którzy w niej żyli byli naprawdę zadowoleni z życia, żyjąc z uprawy winogron. Winnice cudnie wypełniały całą dolinę i wydawało się, że stanowią cel i sens życia jej mieszkańców. Wiele trudu i pracy trzeba było włożyć w wielkie przestrzenie wypełnione krzewami.

Więcej...

 

Lekcja dobrych manier

             Autor : Wiesława Kaniasty

      W poniedziałek, dwaj koledzy, Łukasz i Jarek, którzy byli uczniami klasy siódmej, pisali sprawdzian z matematyki. Dzień wcześniej Jarek nocował u Łukasza i zamiast uczyć się, bawili się różnymi grami planszowymi, grali na komputerze i jeździli na deskorolkach po całym osiedlu.

Więcej...

Wskazówki dla nauczycieli. Pobierz…

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-01-27 00:29przez:
Opublikowano:2022-01-27 00:29przez:
Podmiot udostępniający: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pucku
Odwiedziny:2516

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo