Reklama

Plakat Zdolni 1a

Informujemy, że 01.06.2017 r. rozpoczyna się rekrutacja uczniów do programu "Zdolni z Pomorza - powiat pucki ". Zapraszamy zdolnych uczniów w zakresie matematyki, fizyki informatyki oraz biologii, chemii i kompetencji społecznych do udziału w projekcie.

Więcej…

 

Zapraszam na spotkanie pedagogów oraz psychologów szkolnych
w dniu 14 czerwca 2017r.( środa),o godz.11.00-13.00,
 które odbędzie się w I LO im. Stefana Żeromskiego w Pucku, ul. Morskiego Dywizjonu Lotniczego 14, 84-100 Puck.

Na spotkaniu:

  1. Program wychowawczo-profilaktyczny szkoły i placówki -wdrażanie zmian wynikających z przepisów nowej ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2016 r., poz. 56)- konsultant ds. pedagogiki CEN w Gdańsku- Marzena Kozłowska.
  2. Sprawy bieżące. Wymiana doświadczeń w pracy wychowawczej.
Dyrektor
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku
Jolanta Kamińska

zyczenia wielkanocne

IMG 5449W dniu 21. marca br. w Powiatowym Ośrodku Sportu Młodzieżowego w Pucku odbyła się kolejna edycja Targów Edukacji i Pracy. Była to wystawa kilkudziesięciu lokalnych przedsiębiorców, szkół oraz uczelni wyższych w celu prezentacji ofert edukacji i pracy oraz określenie kierunku rozwoju puckiego rynku pracy. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osób poszukujących zatrudnienia.

Więcej…

W dniu 07 lutego 2017 r zespół pracowników Poradni uczestniczył w warsztatach ?Metody coachingowe w pracy nauczyciela?. Spotkanie poprowadziła Anna Nieżurawska ? certyfikowany Coach i trener z Centrum Doskonalenia Stimulus. Warsztaty pokazały, w jaki sposób pytania otwarte rewolucjonizują proces dydaktyczny i wychowawczy, zmieniając postawę ucznia, czyniąc go odkrywcą i poszukiwaczem wiedzy. Spotkanie pokazało, iż metody coachingowe są pomocnym narzędziem rozwiązywania wielu kwestii problemowych dotyczących uczniów, nauczycieli i rodziców. Pracownicy Poradni poznali metody ułatwiające współpracę z przełożonymi, współpracownikami, rodzicami oraz dziećmi. Ćwiczyli różnorodne formy komunikacji, odkrywanie mocnych stron w sobie i innych, stosowanie pętli coachingowej: pytam, słucham, odzwierciedlam.

Więcej…

ulotka

Dok1

Więcej artykułów…