Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

Doradztwo zawodowe

Do zadań Poradni należy udzielanie uczniom pomocy (wsparcia) w dokonywaniu wyboru kierunku dalszego kształcenia, zawodu i planowaniu kariery zawodowej oraz udzielanie informacji w tym zakresie.


 1.    Poradnia prowadzi doradztwo zawodowe dla uczniów mającym trudności z wyborem edukacyjno-zawodowym, chcących sprecyzować swoje zainteresowania, preferencje oraz predyspozycje zawodowe - diagnoza, rozmowa doradcza.

2.    W szczególności udziela pomocy uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (z zaburzeniami i odchyleniami rozwojowymi, przewlekle chorym, niepełnosprawnym intelektualnie i fizycznie, słabowidzącym, słabosłyszącym, z autyzmem i zaburzeniami zachowania i innymi) w wyborze szkoły i zawodu - diagnoza i poradnictwo.
 3.    Wydaje opinie w sprawach:

  • przyjęcia ucznia szkoły podstawowej do oddziału przysposabiającego do pracy (w oparciu o diagnozę psychologiczno-pedagogiczną),

  • pierwszeństwa w przyjęciu ucznia z problemami zdrowotnymi ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia z uwagi na stan zdrowia do szkoły ponadpodstawowej (w oparciu o diagnozę psychologiczno-pedagogiczną oraz dokumentację lekarską i inną specjalistyczną).

4.    Prowadzi zajęcia grupowe aktywizujące do wyboru szkoły i zawodu - warsztaty „Orientacja zawodowa” i „Wybór drogi zawodowej" dla uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych (propozycja dla szkół, w których brak jest doradcy zawodowego).
 5.    Wspiera pedagogów szkolnych i szkolnych doradców zawodowych w organizacji doradztwa zawodowego i planowaniu kariery zawodowej uczniów.

Zespół ds. Doradztwa Zawodowego:

  • Emilia Korzeniewska - psycholog, przewodnicząca zespołu
  • Aleksandra Zielińska – psycholog
  • Iwona Heyducka – pedagog
  • Justyna Thiel –pedagog

 

Powiatowy koordynator d/s  doradztwa edukacyjno-zawodowego - Justyna Thiel

tel. 501-105-280

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.doradztwopuck.pl , gdzie znajdują się podstawowe informacje dotyczące doradztwa zawodowego dla nauczycieli, rodziców i uczniów oraz oferty szkół z terenu Powiatu Puckiego. 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-02-06 22:45przez:
Opublikowano:2022-02-06 22:45przez:
Podmiot udostępniający: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pucku
Odwiedziny:475

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo